Lato plonami bogate

/ Sierpień 13, 2018

26 sierpnia  w godzinach od 11.00 do 17.00 Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli zaprasza  na kolejna edycję  prozdrowotnej imprezy plenerowej „Lato plonami bogate”. Przestrzeń naszego Muzeum to niesłychanie urokliwy zakątek, z naturalnymi stawami, strumieniami, otuliną przyrodniczą i wiejska architekturą  od XVII –  XX w. Ci, którzy tu raz przyjadą  z pewnością doświadczą czaru i relaksacji tego miejsca, które potrafi ukoić każde nerwy, wprowadzić  ład i harmonię do serca czyli jednym słowem leczy. I dlatego  kierujemy to zaproszenie  do wszystkich, którzy myślą o zdrowiu,  działają dla zdrowia i pragną być zdrowi.

PROGRAM

•  „ Dobra rada nieraz lepsza od złota” – pokazy, warsztaty i prelekcje zielarskie. Usłyszymy o najzdrowszym produkcie świata ‘natto’ kiszonej soi  oraz o poście leczniczym  doktor  Ewy Dąbrowskiej. warsztaty kiszenia ogórków i kapusty przypomną nam – czemu  warto posiadać kiszonki w przydomowej spiżarni.
  •  „ Trzeba ukochać pracę rolnika, ona daje chleb. to najlepsza w kraju fabryka” – dawne  zajęcia gospodarcze: przetwórstwa ziarna, wypieku chleba, wyrobu sera,  wyrobu masła , ziemniaków.  degustacja regionalnych  potraw,  herbatek i lemoniady  ziołowej.
  • „ Zawsze do zdrowia dobrego trzeba serca wesołego” – muzyka  zespołów folklorystycznych:
  • „Perły Sumsiodki” z Siedlca – folklor wielkopolski
  • regionalny zespół  śpiewaczy  z  Letnina „kresowianka” – folklor z przedwojennych okolic Lwowa
  • koncert solowy akordeon i śpiew Grzegorz Więckowski
  • „ Ojczyzna mieści się w granicach serca” –  z okazji obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentujemy  w chacie ze wsi Łomnica  niepowtarzalną lekcję historii w formie multimedialnej prezentacji.

W programie również letnie zabawy podwórkowe i konkursy dla dzieci poprowadzą harcerze hufca ZHP i ZHR z Zielonej Góry oraz jarmark rękodzieła ludowego, wyrobów regionalnych, mała gastronomia  i inne atrakcje.

Wstęp 8zł/os. Dzieci do 7 roku życia bezpłatnie.

Relacja fotograficzna